Близький Схід

Під головуванням Саудівської Аравії завершився саміт G20

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Велика Двадцятка» є найбільш ефективним форумом для вирішення глобальних криз» – про це заявив, головуючої в G20 Саудівської Аравії, Його Величність Король Сальман бін Абдель Азіз Аль Сауд, нагадавши, що вперше країни в такому форматі зустрілися 12 років тому у відповідь на фінансову кризу.  Його Величність Король Сальман бін Абдель Азіз Аль Сауд відзначив, що під час екстреного саміту G20, під головуванням Саудівської Аравії, в березні 2020-го країни взяли на себе зобов’язання невідкладно мобілізувати ресурси і пообіцяли надати понад 21 мільярд доларів на підтримку глобальних зусиль у боротьбі з пандемією COVID -19.  Вони також схвалили надзвичайні заходи з підтримки економік шляхом вливання понад 11 трильйонів доларів.

За його словами, зараз треба підтримати країни, що розвиваються, в тому числі забезпечивши їм рівний доступ до вакцин, ліків і діагностики. «Треба краще підготуватися до будь-яких майбутнім пандемій і викликів, знову відкрити економіки і кордони, посилити мобільність і торгівлю, реформувати СОТ. Також необхідно закласти фундамент для інклюзивного зростання, захистити навколишнє середовище» – перерахував Його Величність Король Сальман бін Абдель Азіз Аль Сауд завдання на найближче майбутнє.

Згідно з декларацією, країнам, що розвиваються і слаборозвиненим країнам буде надана підтримка для боротьби з пандемією коронавируса нового типу.  Крім того,  вирішено відстрочити для них виплати по кредитах ще на півроку.  У заяві вказується, 46 країн світу звернулися в G20 про відстрочку виплат по боргах.  Країни G20 будуть продовжувати оцінювати ситуацію щодо необхідності продовження цієї ініціативи.  Крім того, через банки розвитку, МВФ і Світовий банк було мобілізовано понад $300 мільярдів для надання допомоги країнам, що розвиваються, і країнам з низьким рівнем доходу.

У своїй промові на закритті саміту Його Королівська Високість спадкоємець Принц Саудівської Аравії Мохаммед бін Сальман зазначив, що на полегшення боргового тягаря країн, найбільш схильних до ризику епідемії, виділено 14 мільярдів доларів.  Він також підкреслив, що лідери погодилися докласти всіх зусиль, щоб кожна країна могла отримати доступ до вакцини Covid-19 за справедливою і доступною ціною.

Після закінчення дводенного онлайн-саміту G20 Саудівська Аравія передала Італії право на головування у «Великій двадцятці».  Саміт G20 у Ер-Ріяді 2020 року стал п’ятнадцятої зустріччю Групи двадцяти.  Його планувалося провести у Ер-Ріяді, столиці Саудівської Аравії, 21-22 листопада 2020 року.  Однак через пандемію COVID-19 він пройшов віртуально.  Лідери G20 протягом президентства в Групі Саудівської Аравії зустрічалися двічі – в березні і листопаді, що стало прецедентом з моменту заснування G20 в 2008 році.

Прем’єр міністр Італії Джузеппе Конте відзначив успіх головування Саудівської Аравії в “двадцятці” і запросив лідерів їх держав у жовтні 2021 року на саміт до Італії підкресливши, що програма головування країни і в G20 буде спиратися на три складові – Люди, Планета, Процвітання (People, Planet  , Prosperity).

«Шановні Саудівські члени Українсько – Саудівської ділової Ради! Щиро вітаємо вас та  перших осіб Королівства з успішним проведенням, у якості головуючої держави, саміту лідерів держав найбільш впливових економік світу. За роки існування ваша країна довела всьому світу, що впевнено стоїть на великому шляху динамічного розвитку і є впливовою державою. Переконані, що наші дружні, партнерські відносини забезпечать  подальший прогресивний розвиток Українсько-Саудівській співпраці, щодо  купірування економічних ризиків і впровадження новітніх механізмів стимулювання та монетизації торгівельнно-інвестиційній діяльності у царині біотехнологій і аддитивних технологій у виробництві, спрямованих на боротьбу з наслідками пандемії COVID-19, та нано технологій у кліматичній безпеці, а також розвинення електронної комерції і телекокомунікацій з урахуванням безпеки кіберпростору» – наголосив у своїй промові, під час онлайн засідання Ради, проведеного з приводу обговорення питань за результатами саміту G20, співголова УСДР Олександр Мельник.

Коментарі відключені.