Близький Схід Дипломатія

Саудівська Аравія–Україна. «Україна має величезні та видатні технічні можливості»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Джудія Алхазал, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Саудівська Аравія в Україні, розповів журналу «Імідж.UA» про те, як зараз розвиваються стосунки між нашими країнами та у яких галузях найбільш зацікавлені інвестори Королівства.

— Пане Посол, як ви оцінюєте співпрацю між нашими країнами на сучасному етапі? Які основні досягнення двостороннього співробітництва?

Джудія Алхазал, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Саудівська Аравія в Україні

— Відносини між нашими країнами розпочалися з визнання Королівством Саудівська Аравія незалежності України незабаром після її проголошення у 1991 році. У 1994 році було досягнуто домовленості про обмін дипломатичними представництвами між Королівством Саудівська Аравія та Україною, та, відповідно, було відкрито Посольство України в м. Ер-Ріяд у 1996 році та відкрито Посольство Королівства Саудівська Аравія в Києві в 2009 році. Стосунки між двома дружніми державами засновані на щирій, серйозній та плідній співпраці. Ці відносини, незважаючи на зміни, що відбуваються у світі, а також, незважаючи на внутрішні події в Україні, зберегли свою унікальність та розвиваються завдяки мудрості Керівництва двох країн. Посольство Хранителя двох Святинь в Україні працює з моменту свого відкриття на благо справжнього партнерства з Україною.

— Розкажіть про торгово-економічні відносини між Королівством Саудівська Аравія та Україною. Який є потенціал зростання? Які нові перспективи?

— Теперешні україно-саудівські відносини можна охарактеризувати як гарні, адже вони знаходяться на етапі позитивного зростання та розвитку, і дедалі зміцнюються. Останнім часом було підписано велику кількість дуже важливих угод між двома країнами в різних сферах, на додаток до офіційних візитів урядових делегацій між Києвом та Ер-Ріядом. Окрім того, обсяг торгівельного обміну досяг близько одного мільярда доларів США за рік, що не можна вважати межею, враховуючи можливості та потужності двох країн, на додаток до існування реального та щирого бажання у розвитку двосторонніх відносин.

— Які напрямки, на Вашу думку, найбільш перспективні для співробітництва між нашими країнами?

— Що стосується напрямків співробітництва — то їх декілька, наприклад: наявне співробітництво між Містом науки і технологій імені Короля Абдуль-Азіз (Королівство Саудівська Аравія) та Державним підприємством «Антонов» (Україна), інвестиції у галузі сільського господарства, тощо. Окрім цього існують великі можливості для співробітництва між двома країнами в різних напрямках, розвиток яких залежить від майбутнього поліпшення економічних умов в Україні.

— Які компанії або проекти Ви виділили б як приклад успішного ділового співробітництва між Королівством Саудівська Аравія та Україною?

— Спільна угода в сфері авіабудування є одним з прикладів успішної співпраці. Ко­ролівство Саудівська Аравія обрало Україну недарма, а після проведення низки зу­стрічей та ретельного здійснення підготовчого процесу у межах національного проекту «Бачення 2030», а також з огляду на те, що Україна має величезні та видатні технічні можливості, цінні та передові знання і технології у галузі авіабудування та у космічній сфері. Враховуючи вищезгадане, було укладено Угоду про виробництво спільного літака АН-132Д, який характеризується своєю сучасністю, та має бути введений у експлуатацію у Королівстві Саудівська Аравія у цивільній та у військовій сферах, а також він використовуватиметься аварійно-рятувальними та протипожежними службами, адже цей літак здатний здійснювати зльоти та посадки на неґрунтові злітно-посадочні смуги, окрім цього літак матиме інші завдання, такі як перевезення вантажу, пасажирів та солдат, не кажучи вже про його видатні можливості в сфері радіоелектронної боротьби.

Головний редактор журналу IMAGE.UA, член Ради експортерів при МЗС України, член Ділових рад при ТПП України, член Міжнародного союзу незалежних журналістів.

Коментарі відключені.