Близький Схід

Допомага українським експортерам у виході на зовнішні ринки від МЗС України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

МЗС стає більш орієнтованим на підтримку національного експорту. Посольства України за кордоном перелаштовуються на практичне сприяння вітчизняному бізнесові у виході на зовнішні ринки, а Посли відіграватимуть роль очей, рук і ног наших експортерів – зможуть проконсультувати про «підводні каміння» у країнах акредитації та допомогти з пошуком іноземного партнера. Для цього було перезапущено роботу Ради експортерів та інвесторів при МЗС України і запроваджено нові формати консультацій між посольствами та українськими підприємцями. Перший пілотний проект – онлайн брифінг за участі послів України в країнах Затоки: Катарі, Кувейті, ОАЕ та Саудівській Аравії та близько 50 представників бізнесу – відбувся минулої п’ятниці.

Регіон Затоки вважається одним із найперспективніших у світі. Стрімке демографічне зростання і висока платоспроможність населення створюють попит на якісну продукцію. Перспективні напрями для українських підприємців – сільське господарство, металургія, машинобудування, енергетичне обладнання, продукти харчування, інновації та ІТ.

“У рамках нашого онлайн-брифінгу українські посли консультували підприємців про особливості виходу на цікаві для них ринки. Отримані від учасників каталоги продукції посольства поширять серед перспективних партнерів. Працюємо на конкретний результат – підписання контрактів, а відповідно й збільшення українського експорту. Зовнішня політика має працювати на зміцнення національної економіки” – зазначив Дмитро Сенік, заступник Міністра закордонних справ України.

За результатами участі у заході співголова Українсько-Саудівської ділової ради Олександр Мельник скликав спільне онлайн-засідання Ради в ході якого члени привітали впровадження МЗС України дієвих елементів міжнародної торгово-інвестиційної співпраці та вирішили:

  • делегувати голові Української частини Ради звернутись до Ради експортерів та інвесторів при МЗС України за підтримкою, щодо організації та проведення Українсько – Саудівського онлайн-брифінгу;
  • продовжити роботу з формування спільної договірно-правової бази УСДР;
  • запропонувати зацікавленним представникам ділових кіл України та країн Затоки долучитись до співпраці з Діловою радою.

Коментарі відключені.