Інвестиції

Потенціал роботи в Україні дуже привабливий для компаній США

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Мартін Классенс, керівник представництва Міністерства торгівлі США в Києві у складі Посольства США в Україні, розповів «Імідж.UA» про співпрацю між двома країнами. А також про те, які саме зміни відбулися та відбуваються в Україні у бізнес-сфері. Також пан Классенс поділився своїми думками щодо необхідних реформ для покращення інвестиційного клімату держави.

Нещодавно Україну відвідала бізнес-делегація зі США. Такий візит представників бізнесу відбувся вперше за 10 років. Чи означає це успіх реформ в Україні? 

Наприкінці 2018 року представники 12-ти американських компаній із сфер енергетики, інфраструктури та сільського господарства відвідали Україну у рамках сертифікованої торговельної місії американського Міністерства торгівлі, очолюваної Бізнес-радою США-Україна. Під час того візиту ми побачили велику зацікавленість американських підприємств можливостями, що відкриваються в Україні, і ми продовжуємо спостерігати зростання інтересу до партнерства. Це дійсно ознака того, що сьогодні українська економіка працює краще, ніж п’ять років тому. Деякі з цих покращень відбуваються завдяки реформам, деякі віддзеркалюють загальне поліпшення в економіці, – зрештою, ці два фактори, звичайно, взаємопов’язані. Успішна економіка має вирішальне значення для стабільності, процвітання та незалежності України, залучення іноземних інтересів та інвестицій. Для процвітаючої економіки Україні необхідно запровадити реформи, які полегшують ведення бізнесу компаніям, створити ефективний антикорупційний суд і покласти край юридичній безкарності особливих інтересів. Тільки тоді Україна зможе залучити іноземні інвестиції, необхідні для досягнення дійсно динамічної економіки.

Які  домовленості досягнуті під час візиту?

Потенціал роботи в Україні дуже привабливий для компаній США, і на сьогоднішній день ми підписали нові дистриб’юторські угоди, а також збільшили продажі американської продукції, зокрема в аграрному секторі. Деталі цих угод конфіденційні та не можуть бути розкриті. Однак можна сказати, що деякі з компаній, які входили до складу сертифікованої торговельної місії у жовтні 2018 року, зараз ведуть переговори з українським урядом щодо великих інфраструктурних проектів. Як правило, для того, щоб побачити результати таких торговельних місій, потрібно щонайменше шість місяців, але ми вже бачимо позитивні результати, хоча минула лише половина необхідного часу.

Як ви оцінюєте інвестиційний клімат в Україні?

За останні п’ять років бізнес-клімат в Україні безперечно покращився. Індекс Світового банку «Легкість ведення бізнесу» надає конкретні докази цього. У 2012 році Україна посідала 152-е місце в рейтингу, на відміну від 71-го місця в 2018 році. Тим не менш, Україна має більше працювати, щоб запровадити верховенство права і боротися з корупцією. Це призведе до подальшої впевненості в потенціалі України для інвестування та партнерства з американським бізнесом.

Які перспективні напрямки інвестування виділяють представники американського бізнесу.

Ми спостерігали великий інтерес та комерційні успіхи у використанні американських технологій в українських сільськогосподарських та інфраструктурних проектах, таких як аеропортове обладнання, локомотиви, спеціалізована дорожня техніка та медичне обладнання. У енергетичному секторі існує великий інтерес та досягнення у сфері цивільної ядерної енергетики, розподілу електроенергії, відновлюваної енергетики, вугілля та нафтогазових технологій.

Які критерії відбору перспективних проектів? 

Уряд США не спрямовує жодних інвестиційних або бізнес-проектів. У нас ініціатива належить приватному сектору. Взагалі американські компанії зацікавлені в проектах, для яких процес торгів є відкритим і прозорим, і які пропонують рівні умови.

Коментарі відключені.