Події

Grand Prix Kyiv 2020: майстер-класи від зірок світового балету та неочікуваний переможець

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З 9 по 11 березня у Києві в Національній Опері пройшов шостий міжнародний конкурс-фестиваль балетного мистецтва GRAND PRIX 2020. Участь у ньому взяли вихованці хореографічних шкіл з 11 країн світу.

У 2020 році участь у змаганнях взяли 55 учасників. Серед них були студенти з Японії (6 учасників), Сполучених Штатів Америки (10 учасників), Туреччини (3 учасника), Єгипту (2 учасника), Франції, Німеччини, Сербії, Молдови, Білорусі та Австрії (по 1 учаснику) та, звісно, України (28 учасників, 19 з яких – вихованці КДХУ). Для уникнення ризиків зараження коронавірусом, представники Італії, Казахстану та Норвегії, на жаль, цього року відмовились від участі.

За результатами журі визначило 7 переможців:

  • ІІІ місце – Koki Toda (Японія), Nida Maria Aydinoglu (Туреччина) та Євгенія Нікітіна (Україна, КДХУ)
  • ІІ місце – Pierrick Jacquart (Франція) та Дар’я Манойло (Україна, КДХУ)
  • І місце – Анна Ксеник (Україна, КДХУ) та Matheus Barboza de Jesus (Німеччина)
  • Гран-прі 2020 отримав не хтось із учасників, як це було завжди, а  Київське державне хореографічне училище. Таким чином журі привітали їх з 70-річчям та подякували за багаторічну підготовку професійних артистів та хореографів.

Крім того, члени журі та партнери вручили іменні премії та подарунки ще 33 учасникам. Благодійний фонд «Об’єднання світових культур», у свою чергу, подарував усім учасникам призи – настільні ігри для розвитку мислення та цікавого відпочинку.

Серед членів журі цього року були відомі артисти та зірки балету, такі як Володимир Малахов (голова журі), Леонід Сарафанов, Анна Світличенко, Олена Філіп’єва, Сергій Бондур, Віктор Єльохін, Minh Pham,  Сергій Лахтіонов, а також партнери Toshihiko Takahashi (головний меценат конкурсу), Zou Zhirui, Masahik Yamamoto.

Захід складався з двох конкурсних днів та гала-концерту. В перший день учасники брали участь у мастер-класах від Minh Pham, викладача Ballet du Capitole, та Сергія Бондура, Народного артиста та викладача Національної опери. Під час занять судді оцінювали вміння учасників та їх техніку. У той же день учасники виступали з варіаціями з класичного балету, після чого частина не пройшла до наступного конкурсного туру.  Другого дня учасники демонстрували варіації за класичного та сучасного танцю. Третього дня майстер-клас для учасників провів один із найвідоміших світових артистів балету Леонід Сарафанов.

В першому акті гала-концерту переможці конкурсу та номінанти премій виступали перед гостями Оперного. А у фінальній частині гала-концерту вихованці КДХУ підготували постановку «Paquita» за хореографією Володимира Малахова. Роль Пахіти у балеті виконала Олександра Григор’єва, володарка премії GRAND PRIX 2019 року.

GRAND PRIX – це міжнародний балетний конкурс, який проводиться щороку в Києві з 2014 року. Він був створений з ініціативи Народного артиста України, художнього керівника Київського державного хореографічного училища японця Нобухіро Терада. З моменту заснування конкурсу фонд «Об’єднання світових культур» став постійним партнером та спонсором заходу, а в деякі роки виступав у ролі співорганізатора.

Мета конкурсу – привернути увагу до становища сучасної хореографічної освіти в Україні, підтримати талановитих студентів українських та світових балетних шкіл і їх педагогів, а також привернути увагу до загального стану балетного мистецтва.

Учасники конкурсу, що зайняли 1, 2 та 3 місця отримують Сертифікат «ЛАУРЕАТ»  конкурсу-фестивалю «Гран-Прі Київ 2020» та нагороджуються грошовою премією: перша премія – 800$, друга– 600$, третя– 400$, Гран Прі – приз Володимира Малахова 1000€.

Коментарі відключені.