Економіка

Укрексімбанк: надійний партнер у сфері торговельного фінансування та співпраці з міжнародними фінансовими інституціями

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Після здобуття Україною незалежності Укрексімбанк практично одразу став провідною  фінансовою установою, що сприяє розвитку економіки держави. Операції банку у сфері торговельного фінансування мали важливе значення для відкриття нових ринків під час встановлення економічних зв’язків з різними країнами світу. Саме завдяки підтримці державної фінустанови ціла низка національних виробників перетворились з невеликих регіональних компаній у потужні підприємства країни та активних учасників світового ринку. Важливою складовою стратегії банку є фінансування галузей та підприємств, орієнтованих на зовнішні ринки. Корпоративна клієнтська база налічує понад 36 тисяч клієнтів з різних галузей економіки. Маючи бездоганну ділову репутацію, Укрексімбанк незмінно є провідною фінансовою інституцією країни, яка самостійно залучає кошти на світових ринках капіталу та як єдиний фінансовий агент Уряду України обслуговує кредити, отримані під державні гарантії.

Укрексімбанк першим в Україні започаткував співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями (МФО) і сьогодні залишається їх основним партнером. Реалізація спільних з МФО програм спрямована на фінансування потреб підприємств різних галузей відповідно до пріоритетних завдань економіки України.

Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР)

Реалізація Проекту розвитку експорту (ПРЕ), який було започатковано в 1995 році, передбачала надання українським експортерам кредитних коштів для фінансування інвестиційних заходів та потреб в обіговому капіталі, а також технічної та інформаційної підтримки. Після успішної реалізації ПРЕ було реалізовано Другий проект розвитку експорту та Додаткове фінансування для Другого проекту розвитку експорту (ПРЕ-2), в рамках яких  загальний обсяг експорту учасників становив майже $5 млрд., при цьому кожен долар наданого фінансування генерував майже $3 експортної виручки. Проекти розвитку експорту було визнано МБРР кращими проектами у фінансовому секторі.

Довгострокове фінансування у рамках спільного з МБРР Проекту з енергоефективності з обсягом фінансування $200 млн., успішно реалізованого банком, сприяло зниженню енергоємності виробництв на багатьох підприємствах та зміцненню енергетичної незалежності України.

Нині Укрексімбанк реалізує спільний з МБРР Проект доступу до довготермінового фінансування обсягом $150 млн., учасниками якого є комерційні банки та експортно-орієнтовані приватні малі та середні підприємства.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР)

Програма сприяння торгівлі спрямована на підтримку зовнішньоторговельних операцій українських компаній та зміцнює загальну торговельну позицію України. З часу її запровадження у 2007 році було профінансовано 400 угод загальним обсягом понад екв. $1,0 млрд.

Програма енергоефективності в Україні стала ще одним потужним інструментом, який сприяв впровадженню енергоефективних заходів на українських підприємствах приватного сектору. Починаючи з 2007 року, реалізовано близько 150 інвестиційних проектів у сфері машинобудування, енергетики, сільського господарства, харчової промисловості та інших галузях, які охоплюють всі регіони України.

Базуючись на успішному досвіді співпраці, у грудні 2018 року Укрексімбанк та ЄБРР уклали Кредитну угоду, яка передбачає залучення синтетичної гривні  на суму екв. $25 млн. для реалізації Програми кредитування мікро, малих та середніх підприємств, що спрямована на підтримку Угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі України з ЄС.

Міжнародна фінансова корпорація (МФК)

Укрексімбанк першим з українських банків приєднався до Глобальної програми торговельного фінансування, обсяг торговельної гарантії за якою згодом було збільшено до $80 млн. Це розширило можливості банку з надання індивідуальних торговельних рішень українським компаніям, орієнтованим на зовнішні ринки.

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ)

З 2012 року банком успішно реалізовано спільний з ЄІБ Проект для МСП та підприємств з середнім рівнем капіталізації у сумі 100 млн. євро, метою якого було кредитування приватного сектору економіки, зокрема проектів малих та середніх підприємств, включаючи проекти з енергоефективності, відновлюваних джерел енергії, захисту довкілля.

Наразі триває реалізація спільного з ЄІБ Проекту підтримки Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі ЄС з Україною обсягом 260 млн. євро, метою якого є сприяння розвитку малого та середнього бізнесу в Україні, розширення доступу підприємств до джерел середньо- та довгострокового фінансування, посилення позицій українських підприємств у сфері міжнародної торгівлі.

Базуючись на успішному досвіді співпраці з ЄІБ, Міністерство фінансів України визначило  банк Агентом за спільними з ЄІБ Проектами: «Основний кредит для МСП та компаній з середнім рівнем капіталізації» у сумі 400 млн. євро та «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» у сумі 400 млн. євро. В рамках проектів надаються довгострокові кредитні кошти українським банкам-учасникам для подальшого кредитування інвестиційних потреб та обігового капіталу власних клієнтів приватного бізнесу.

Відкриваємо Україну світу

Для швидкого та надійного здійснення міжнародних клієнтських та міжбанківських платежів Укрексімбанк використовує власну розгалужену мережу кореспондентів у 105 країнах світу. Найвища якість автоматизованих транскордонних розрахунків підтверджується щорічними нагородами від ключових кореспондентів, у тому числі JPMorgan Chase Bank, Citibank, Deutsche Bank та інших. Як лідер на внутрішньому ринку проектного та торговельного фінансування, у сфері документарних акредитивів та гарантій, банк пропонує українським експортерам клієнтоорієнтовані рішення для здійснення будь-яких типів їхніх трансакцій.

Укрексімбанк є дієвою платформою для налагодження ділових зв’язків між фінансовими установами, інвесторами та підприємствами, які прагнуть розвивати міжнародний бізнес. Банком спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку та Міжнародною торговою палатою проведено спеціалізовану конференцію «Шовковий шлях – аспекти торговельного фінансування», на якій банкіри та юристи вищої ланки з Пекіна, Лондона, Токіо, Тайбея, Каїра, Сеула, Аммана і Дубая провели консультації з ключовими українськими банками-партнерами і компаніями, що беруть участь у торгівлі з Азією та Близьким Сходом.

Наразі географія операцій торговельного фінансування банку охоплює понад 60 країн. Співробітництво з МФО та визнання Укрексімбанку позичальником та гарантом 36-ма провідними експортно-кредитними агентствами світового рівня підвищує його можливості щодо залучення довгострокового фінансування на міжнародних ринках та розширення спектру надання якісних банківських послуг своїм клієнтам.  Так, у квітні 2019 р. банк уклав Рамкову угоду з Китайською корпорацією страхування експортних кредитів (SINOSURE), яка передбачає надання страхової підтримки із загальним лімітом до $500 млн. для реалізації проектів у різних галузях.

Діяльність Укрексімбанку спрямована на реалізацію державних пріоритетів, сприяння розвитку міжнародної торгівлі та підтримку ключових галузей економіки України.

Коментарі відключені.