Близький Схід Економіка Події

15 років успіху. Ювілейне засідання Українсько-Саудівської ділової ради

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

21 листопада 2018 року у Києві, відбулося спільне розширене засідання Українсько-Саудівської ділової ради (УСДР) при ТПП України в якому взяли участь понад 40 інвесторів із найвпливовіших підприємств Саудівської Аравії. Це найбільша делегація з Королівства за всю історію незалежності України.

Засідання проходило за участю почесних гостей, представників Посольства Королівства Саудівська Аравія в Україні і зібрало дипломатів, офіційних осіб міністерств, представників саудівського бізнесу і ділові кола України.

Під час засідання виступили: почесний гість Його Високоповажність пан Джудія Алхазал, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Саудівська Аравія в Україні; Олександр Шевченко, радник голови української частини міжурядової Українсько-Саудівської комісії з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва; Геннадій Чижиков, президент Торгово-промислової палати України; Абдулазіс Аль-Кахтані, голова Саудівської делегації ; Олександр Мельник, Співголова Українсько-Саудівської Ділової ради.

Саудівських бізнесменів цікавить залучення українських технологій, поєднання можливостей України та КСА з метою реалізації спільних проектів. А саме взаємодія у машинобудуванні, сфері будівельних та інфраструктурних послуг, сільському господарстві, туризмі, виробництві електроенергії, телекомунікаціях, розвідці природного газу та нафтохімії.

«За час діяльності Ділової Ради, Саудівські підприємці інвестували в кілька будівельних проектів комплексної міської, готельної та котеджної забудови та інші інфраструктурні проекти. Кінцевим бенефіціаром в корпоративному капіталі кількох українських банків і фондових майданчиків стали Саудівські підприємці. Українські виробники зернових і соняшникової олії поставляють свою продукцію в КСА, а починаючи з 2016 року поставляється «халяль» м’ясо курки. Базові полімери Саудівського виробництва практично всіх видів, користуються особливим попитом у українських товаровиробників кінцевої продукції. Кілька великих українських будівельних і паливно-енергетичних компаній відкрили свої філії і створили спільні підприємства в Королівстві. Основні українські металургійні компанії пройшли процедуру попередньої кваліфікації в «Saudi Aramco» і вже постачають свої матеріали і комплектуючі, в тому числі для виробництва рухомого залізничного складу», – Олександр Мельник, Співголова Українсько-Саудівського Ділової ради.

Під час засідання відбулось підписання Меморандуму між Співголовою Українсько-Саудівської Ділової ради Олександром Мельником, засновником International Friendship Foundation Аллою Алимовою та власником рекреаційного центру «Світанок» Валентином Зубовим про започаткування роботи зі створення багатопрофільного Ісламського центру «Аврора». Концепція розвитку даного центру спрямована на залучення партнерів з Королівства Саудівська Аравія та створення на унікальній території  культурно-ділового та медико-оздоровчого центру з культовими спорудами та бібліотекою, а також міжнародним центром бізнес-комунікації та інвестицій з конференц-залом.

«Цифри – це найкращий індикатор. Наш товарообіг останні кілька років стабільний, але істотно менший, ніж, приміром, 10 років тому. Частка України в імпорті Саудівської Аравії не відповідає вашим можливостям. Ми тут для того, аби українські компанії зрозуміли, що ринок КСА є найкращим стартом для входження на ринки Африки», – сказав Абдулазіс Аль-Кахтані, очільник делегації, керівник хімічного холдингу, одного з найбільших у Королівстві.

Також під час засідання відбулось підписання Меморандуму між директором Specialized Publishing Company паном Мохаммадом Альомаром та видавцем журналу Image.UA Аллою Алимовю щодо співпраці у популяризації та маркетинговому супроводженні українських компаній в КСА та саудівських компаній в Україні.

В рамках візиту саудівської делегації, були опрацьовані, і найближчим часом очікується підписання членами Українсько-Саудівської ділової ради ряду угод про інвестиційне співробітництво в різних секторах економіки (енергетичне і транспортне машинобудування, агропром, медіа, медично-оздоровчий туризм).

Засідання УСДР відбулось у рамках проведення Шостого засідання Міжурядової українсько-саудівської комісії з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.

Під час візиту саудівської делегації до Києва відбувся Саудівсько-український форум з інвестицій в агробізнес, під час якого головою Українсько-Саудівського ділової ради Олександром Мельником, були проведені переговори з паном Халідом Алабуді керуючим директором інвестиційної компанії SALIC (Saudi Agricultural and Livestock Investment Company) та проговорено основні параметри майбутньої співпраці. Саудівські інвестиції компанії The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co. (SALIC) в активи українського аграрного холдингу «Мрія» оцінюються аналітиками у сумі $ 242 млн.

Голова УСДР Олександр Мельник і член Ради, співзасновник групи компаній – експортерів зернових культур Ігор Бесараб на запрошення Посольства КСА в Україні взяли участь в урочистій вечері в честь Міністра навколишнього середовища, водних ресурсів і сільського господарства Королівства Саудівська Аравія пана Абдулрахман бін Абдулмухсін Аль-Фадлі (співголови Міжурядової українсько-саудівської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва), де в дружній обстановці обговорили деталі експортно-імпортної співпраці з керівництвом однієї з найбільших Саудівських аграрних копаній “ARASCO”.

Коментарі відключені.