Соціум

Запорука миру – уроки історії

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

До 80-х роковин трагедії в Бабиному яру, у 2021 році, буде збудовано Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр». Майбутній центр буде одним з найбільших в Україні і в Східній Європі місцем вшанування жертв Голокосту та дослідницьким центром.

В усьому світі є меморіали цієї великої трагедії, яка сталася в часи Другої світової війни. Пам’ятники Голокосту є в Ізраїлі, Польщі, Німеччині, США. Проте в Україні — місці, де було жорстоко вбито велику кількість людей: євреїв, українців, росіян, ромів — не зроблено нічого.

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» (BYHMC) — це некомерційна освіт­ня організація, покликана задокументу­вати та увічнити пам’ять про Голокост, зокрема, про масові розстріли в Бабиному Яру у вересні 1941 року. Виконую­чи цю просвітницьку місію, що базуєть­ся на науковому підході до минулого, Центр сприяє розвитку більш стійкого та демократичного суспільства задля забезпечення мирного життя майбутніх поколінь.

За задумом Наглядової ради BYHMC, Меморіальний центр жертв Голокосту «Бабин Яр» — це унікальний простір, який сприятиме міжнародному діалогу та злагоді, створюючи платформу для дискусій з питань толерантності, справедливості й поваги, і вибудовуючи порозуміння між культурами. Ініціатива керується принципами прозорості, відкритості, інклюзивності та стійкості.

На черговому засіданні Наглядової ради BYHMC схвалено кордони ділянки, на якій планується комплекс, і обговорено напрямки діяльності музею, який одночасно має стати центром і меморіальним, і історичним, і дослідницьким. Під меморіал відведено дві ділянки: на одній буде безпосередньо розташований музейно-меморіальний комплекс, друга ділянка — це паркова зона, яка стане продовженням мемо­ріалу. Архітектора меморіалу буде визна­чено на конкурсі в кінці 2018 року.

Наглядова рада зі створен­ня Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр»:

 • Рабин Яков Дов Блайх, головний ра­бин Києва та України;
 • Святослав Вакарчук, засновник та во­каліст рок-гурту «Океан Ельзи», громадський діяч, випускник програми Yale World Fellows 2015;
 • Александр Квасневський, колишній президент Польщі (1995–2005);
 • Володимир Кличко, колишній чемпіон світу з боксу у важкій вазі, благодійник і громадський діяч;
 • Джо Ліберман, сенатор від штату Кон­нектикут, США (1989-2003);
 • Віктор Пінчук, український бізнесмен та благодійник, засновник групи EastOne і Фонду Віктора Пінчука;
 • Йошка Фішер, міністр іноземних справ і віце-канцлер Німеччини (1998-2005);
 • Михайло Фрідман, співзасновник та Голова Наглядової Ради консорціуму Альфа-Груп та LetterOne;
 • Павел Фукс, голова правління благо­дійної організації Фонд пам’яті «Бабин Яр», бізнесмен;
 • Герман Хан, заступник Голови Нагля­дової Ради BYHMC, співзасновник і член Наглядової ради консорціуму Альфа-Груп та LetterOne;
 • Натан Щаранський, Голова Наглядової Ради BYHMC, Голова виконавчої ради Єврейського агентства для Ізраїлю.

Коментарі відключені.