Соціум

Мистецтво діалогу: український арт-проєкт «Greek accent: Ukrainian vision» в Греції

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Початок  жовтня в Греції відзначився українською арт-складовою. 8-го жовтня відкриття Українського арт- проєкту «Greek accent: Ukrainian vision»  відбулося в самому серці України в Греції – в Посольстві України . А вже за кілька днів проєкт відправився у подорож до міста Ламія, де з 11 по 25 жовтня  галерея “PurPur Gallery” гостинно відкрила свої двері для українського мистецтва.

Організатором проєкту виступив Культурний центр «АртЛайн» за підтримки  МЗС України та Посольства України в Греції. Реалізація проєкту стала можливою завдяки плідній співпраці  Культурного центру «АртЛайн» з центральною галереєю міста Ламія  – «PurPur Gallery» та Муніципалітетом міста Ламія.

Куратор  проєкту  Маріанна Абрамова – українська художниця, журналіст, арт-директор КЦ “АртЛайн” , член Асоціації художників Центральної Греції (VAACG) –  поставила на меті презентувати розмаїття українського сучасного мистецтва  та  створити прецедент для плідного арт-діалогу між  Україною та Грецією, вибудувати місточок взаєморозуміння  та єдності між двома країнами на емоційному рівні.

Греція подарувала світу класичні ідеали краси та гармонійного розвитку особистості. Але які трансформації  пережили ці ідеали в сучасному суспільстві? Що для  мешканця мегаполісів є ідеалом краси та гармонії сьогодні?

Дванадцять  яскравих українських художників шукали відповідь на ці питання та відтворили своє бачення в роботах, створених спеціально для цього проєкту. Таким чином українські митці не лише віддали данину величній культурі Греції,  але й підняли багато  таких важливих глобальних питань, як побудова ідеального  суспільства, екологічні проблеми, що є невід’ємною частиною нашого розвитку,  вплив інтернет- технологій та медіа  на формування нашого стилю життя та уявлення про красу,  велич Природи та Вічні цінності, що виявляються сильнішими, ніж будь-які ідоли сучасного технократичного суспільства.

Отже  тема проєкту: краса, гармонія, гармонійний розвиток особистості -об’єднала роботи  українських авторів, що працюють у різних жанрах та техніках. На виставці було презентовано живопис, колажі, пастель, роботи, виконані в унікальній авторській техніці живопису на склі, та авторська лялька.

Обидві презентації проєкту – в Афінах та Ламії – пройшли з успіхом та пригорнули увагу вимогливої публіки. На  презентації  в Посольстві України були присутні голови та представники дипломатичних місій, грецьких офіційних та культурних кіл, української громади Греції та бізнес еліти. Відкриття виставки в м. Ламія відвідали представники Муніципалітету міста, арт- критики, письменники, ділова та професійна  творча аудиторія.

«Публіка тепло прийняла нас, жваво реагувала на тему проєкту та її бачення українськими митцями. Глядачі були вражені розмаїттям точок зору та творчих методів.  Виникали цікаві питання та обговорення. Рада, що проєкт  став поштовхом для дискусій. Склався живий, невимушений діалог. Щиро вдячна всім учасникам, партнерам та медіа-партнерам як з української, так і з грецької сторони!  І сподіваюсь, що це стане початком  для нових цікавих двосторонніх проєктів. В наших планах продовження та розширення успішної  співпраці», – каже куратор проєкту Маріанна Абрамова

 Учасники проєкту:

Маріанна Абрамова, Ірина Акімова, Лідія Гринько, Лілія Задоянчук, Інна Катющенко, Лана Кауфман, Олена Кічкіна, Тетяна Король, Олександра Мусієнко, Катерина П’ятакова, Наталя Стрижко, Олена Смаль

Фото: The Gate Agency (Григорій Вепрік)

Партнери проєкту:

Коментарі відключені.