Бізнес Новини

«Вікно в Європу». Бескидський тунель

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

24 травня 2018 року, відбулося урочисте відкриття новозбудованого двоколійного Бескидського тунелю, який розташований на межі Львівської та Закарпатської областей. У заході взяли участь Президент України Петро Порошенко, міністр інфраструктури Володимир Омелян, в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль, голова правління БА «Інтербудмонтаж» Володимир Петрук, представники Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку й інші почесні гості.

Будівництво двоколійного Бескидського тунелю було розпочато в листопаді 2013 року, а вже в жовтні 2017-го компанія “Інтербудмонтаж” завершила будівництво та оздоблення тунелю. Над зведенням працювали понад 450 працівників.

Нова споруда обладнана сучасними приладами робочого та аварійного освітлення, вентиляції, відеонагляду, пристроями автоматизованої системи управління тунельними процесами, засобами автоматичного блокування та зв’язку, пожежної безпеки. У тунелі споруджено 49 ніш і 12 камер, розташованих відповідно через 60 м та 300 м з кожної сторони по всій довжині тунелю. Для проходу обслуговуючого персоналу та можливої евакуації людей між старим та новим тунелями споруджено три евакуаційні збійки (переходи).

Президент України Петро Порошенко привітав присутніх з історичною подією – відкриттям руху поїздів новим Бескидським тунелем та підкреслив, що це найбільший інфраструктурний проект, реалізований в Україні протягом останніх десятиліть. «Бескидський тунель, який ми разом з вами, з усією Україною, сьогодні відкриваємо, має дуже важливе значення», – наголосив Президент України.

Глава держави також підкреслив, що від новозбудованого тунелю залежить дуже багато для розвитку економіки країни, адже 60% експортного потоку на залізниці прямує через Бескидський тунель. Саме тому надзвичайно важливо було своєчасно оновити старий аварійний тунель.

Президент подякував тим, хто останні чотири роки працював над зведенням Бескидського тунелю, за наполегливу працю та те, що об’єкт був зведений навіть з випередженням графіку. Петро Порошенко відзначив, що Бескидський тунель – це символ ефективної співпраці між будівельниками, залізничниками, представниками української влади та Європейського Союзу.

Довідково

Бескидський тунель довжиною 1764 метри – другий за довжиною залізничний тунель в Україні. Розташований в Українських Карпатах, на Бескидському перевалі. Належить до 5-го Пан’європейського транспортного коридору, який з’єднує Львів і Трієст (Італія). 

Тунель є важливою логістичною складовою маршрутів експорту української продукції в Євросоюз. Новий тунель зможе пропускати більше 100 пар поїздів на добу, тоді як старий – міг пропускати лише 47 пар. Це дасть змогу в декілька разів збільшити масштаби перевезень залізницею через Карпати та відкрити нові можливості виходу товарів на європейські ринки в напрямку Італії, Словенії, Угорщини та Словаччини. Новий Бескидський тунель побудували на заміну старому, що діяв з 1886 року. Будівництво нового Бескидського тунелю повністю фінансувалося за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку.

Його вартість – 102 млн євро. Гарантія експлуатації – 100 років. Основні роботи виконала українська компанія БА “Інтербудмонтаж”.

Коментарі відключені.