Новини

Гала-концерт з нагоди 70-річчя утворення Китайської Народної Республіки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

13 вересня у Національній опері України відбувся гала-концерт з нагоди 70-річчя утворення Китайської Народної Республіки.

Пекінська опера  “Сп’яніла наложниця” оповідає історію про Імператора Тан Мін-хуана, який знаходив справжню втіху у красі, навіть відбирав дружин у синів, роблячи їх своїми наложницями, проте, так само маючи прихильність до інших наложниць, що мешкали в імператорському палаці для наперсниць, та другу дружину Імператора Ян Гуйфей, яка заливала своє горе вином. Одного разу Ян Гуйфей чекала Імператора у бесідці ста квітів, приготувавши частування, але Тан Мін-хуан раптово поїхав до палацу своєї третьої дружини. Втративши прихильність Імператора, Ян Гуйфей залишилась з вином на самоті, проганяючи своє горе. Ця опера описує душевний стан сп’янілої Ян Юйхуань під час її роздумів про кохання.

Пісня за мотивами пекінської опери “Хвала квітці грушевого дерева” – це головна пісня з нової редакції історичної опери “Наложниця Імператора Тан Мін-хуан”. Її зміст перегукується з темою кохання Імператора Тан Мін-хуан та його другої дружини Ян Гуйфей. Краса Ян Юйхуань була подібна весняним квітам грушевого дерева, що спадали до низу, неначе краплі весняного дощу, хвилюючи людей. Та її смерть так само надзвичайно засмутила всіх — вони пам’ятатимуть її завжди. Ян Гуйфей та Імператор палко кохали один одного – вона ладна була піти на будь-які жертви заради нього. Під час заколоту проти Імператора, вона рішуче пожертвувала своїм життям заради коханого. Пісня про вічну тугу лунає з тих пір.

Пекінська опера “Коучжунь несе чоботи на спині ” оповідає про те, що Імператор династії Північна Сун, повіривши у наклепи, засудив на каторгу до Юньнані одного з членів родини генерала Ян — Ян Яньчжао. Підступний зрадник, скориставшись нагодою, почав розповсюджувати неправду, що Імператор буцімто хоче отруїти Ян Яньчжао, та сам підкинув останньому отруту. На каторзі у Яньчжао з’явився друг, який, знаючи про чесність та відданість сім’ї Ян, випив призначену Яньчжао отруту, врятувавши його від смерті. Міністр Коучжунь часів династії Північна Сун разом з добрим другом сім’ї генерала Ян, завдяки випадку зі загубленим капелюхом та чоботами, довідались, що Ян Яньчжао живий, зустрілись з ним та повернули його до армії на захист країни та народу.

Пекінська опера “Як полонили та звільнили Цао” оповідає про період Троєцарства, коли китайський полководець Цао Цао намагався вбити іншого полководця на ім’я Дун Чжо, проте невдало. Тому він був змушений змінити вигляд та пуститись навтіки. Коли він дістався повіту Чжунму, був схоплений та затриманий Чень Гуном. Своїми промовами Цао Цао викликав у Чень Гуна до себе інтерес та почав вмовляти його покинути свою чиновницьку посаду та тікати з ним. Разом вони дістались Чен Гао, де зустрілись з давнім другом батька Цао Цао — Люй Боше. Люй Боше був дуже радий цій зустрічі, що навіть зарізав свиню з такого приводу. Почувши звук точіння ножа під свиню, Цао Цао помилково прийняв його за загрозу, подумавши, що Люй Боше хоче його вбити. Тому він вбив усю сім’ю Люй, підпалив село та кинувся тікати. Чень Гуна охопив жаль, як тільки він побачив сповненого злості та ненависті Цао Цао, який убив ні в чому невинних людей. Зупинившись на ночівлю, Чень Гун спершу хотів заколоти Цао Цао, але потім відкинув цей задум та пішов світ за очі.

Осінь — найпрекрасніша пора, коли духмяно пахнуть квіти османтуса, багряніє осіннє листя, достигають врожаї. Люди насолоджуються щастям, здійснюють свою китайську мрію, а радість та благодать шириться усіма куточками світу.

Коментарі відключені.