Близький Схід

Україна та Саудівська Аравія налаштовані сповна розкрити потенціал торгівлі та інвестицій

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

10 серпня Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову із саудівським колегою принцом Файсалом бін Фарханом Аль Саудом.

Дмитро Кулеба запропонував вперше за 11 років відновити в онлайн-режимі політичні консультації між зовнішньополітичними відомствами України та Королівства Саудівська Аравія. Принц Файсал бін Фархан Аль Сауд позитивно сприйняв пропозицію і погодився розпочати підготовку до консультацій.

Сторони приділили особливу увагу темі розвитку торгівлі та інвестицій між Україною та Саудівською Аравією. Глави зовнішньополітичних відомств погодилися, що у часи пандемії COVID-19 економіки та бізнеси потребують підтримки, а кожна криза несе також можливості для розвитку. На думку принца Файсала бін Фархана Аль Сауда, економічна взаємодія Саудівської Аравії з Україною має великий потенціал.

“Україна очікує на новий імпульс розвитку торгівлі та інвестицій із Саудівською Аравією. Переконаний, що повноцінне розкриття потенціалу торговельної та економічної співпраці принесе чималі вигоди нашим країнам”, – зауважив Дмитро Кулеба.

Співрозмовники зробили окремий акцент на очікуваних позитивних наслідках запровадженого для підданих Саудівської Аравії безвізового режиму при відвідуванні України для розширення ділових, культурних та міжлюдських зв’язків між двома дружніми країнами. Вони також обговорили можливі кроки щодо подальшого спрощення процедури в’їзду до Королівства для окремих категорій громадян України.

Керівник зовнішньополітичного відомства Саудівської Аравії також схвально відгукнувся на запрошення глави МЗС України відвідати нашу державу з візитом. Дмитро Кулеба також підтвердив запрошення президента України Володимира Зеленського Його Величності Королю Салману бін Абдульазізу та Його Високості Спадкоємному принцу Мухаммаду бін Салману відвідати Україну та отримав запевнення, що пропозиція буде розглянута після зняття чинних карантинних обмежень у зв’язку з пандемією COVID-19.

З приводу домовленностей досягнутих під час цієї знакової онлайн-зустрічі радник ТПП України співголова Українсько-Саудівської ділової ради Олександр Мельник висловив впевненість, щодо відкриття нових можливостей у подальшій роботі Ради, налагодженої на протязі п’ятнадцяти років, з питань підтримки та сприяння розвитку двостороннього торгового та інвестиційного співробітництва членів УСДР в рамках діяльності Ради експортерів та інвесторів при МЗС України та Міжурядової Українсько-Саудівської комісії з питань торгівельно-економічного та науково-технічного співробітництва.

Довідково: Королівство Саудівська Аравія є одним з важливих партнерів України у регіоні Затоки. Загальні обсяги торгівлі товарами з Королівством Саудівська Аравія у 2019 році склали майже 920 млн.дол.США.

Коментарі відключені.