Близький Схід

Saudi Aramco інвестуватиме в економіку України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Завдяки роботі, проведеній Українсько-Саудівською діловою радою (УСДР), наприкінці липня відбувся візит делегації нафтової компанії «Saudi Aramco» до України.

Разом з Торгово-промисловою палатою України проведено конференцію з питань перспектив співпраці з цією потужною компанією та можливостей експорту українського енергетичного устаткування на саудівський ринок.

Як повідомив керівник саудівської делегації Ахмед Аль-Заят, компанія «Saudi Aramco» готова інвестувати в Україну. «Ми, – сказав він, – займаємося пошуком виробників, здатних постачати продукцію, яка входить до стратегічних пріоритетів компанії у сфері закупівлі промислових товарів. Вважаємо Україну перспективним партнером для реалізації наших стратегічних цілей».

В конференції взяли участь представники провідних українських промислових підприємств, інжинірингових і сервісних компаній, які отримали від саудівської делегації практичні поради щодо, можливостей поставок устаткування та іншої продукції енергетичного призначення, порядку та форм реєстрації, предкваліфікації в компанії «Saudi Aramco».

За словами Абдульмонема Аль-Моміна – керівника департаменту «Saudi Aramco» з продажу, логістики і підготовки контрактів Європи та Азії, компанія здійснює ряд масштабних проектів щодо збільшення видобутку нафти і зацікавлена у диверсифікації джерел постачання промислової продукції. «Україна має достатній виробничій потенціал, який при об`єднанні зусиль провідних українських інжинірингових та будівельних підприємств в консорціум може продемонструвати значну конкуренцію міжнародним промисловим групам на саудівському нафтогазовому ринку», –  зазначив він.

На думку першого віце-президента Торгово-промислової палати України Віктора Яновського подібний захід має передусім практичне значення для українських виробників нафтогазової продукції, які зацікавлені у диверсифікації ринків збуту, зокрема, ринку Королівства Саудівська Аравія, який на сьогоднішній день найменше потерпає від світової фінансової кризи. По-друге, це демонструє наявність взаємного інтересу і готовність до інвестиційного співробітництва.

«Україна і Королівство Саудівська Аравія мають великий потенціал двостороннього співробітництва, зокрема в нафтогазовій сфері. Приїзд представників саудівської нафтової компанії «Saudi Aramco» до України і проведення конференції свідчить про зацікавленість саудівської сторони у промислових товарах і послугах, а також готовність до інвестиційної співпраці» – зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Саудівська Аравія Петро Колос.

Як повідомив Олександр Мельник – голова Координаційного комітету УСДР, Меморандум, підписаний в рамках конференції з компанією «Saudi Aramco», делегує повноваження Українсько-Саудівській діловій раді щодо практичного сприяння у попередній кваліфікації українських товаровиробників в компанії «Saudi Aramco». «Нарешті ми створили технічний канал зв’язку з компанією «Saudi Aramco» і маємо можливість з’ясовувати в режимі он-лайн будь-яке питання» – сказав він. УСДР співпрацюватиме зі спеціалістами «Saudi Aramco» і допомагатиме українським виробникам продукції нафтогазового комплексу в ознайомленні із технічними та якісними вимогами компанії, сприятиме проходженню процедур реєстрації і  попередньої кваліфікації.

Коментарі відключені.