Близький Схід Політика

Відносини між Україною та Королівством Саудівська Аравія сягнули нового рівня

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З 31 жовтня по 01 листопада 2017 року Президент України Петро Порошенко перебував з офіційним візитом у Королівстві Саудівська Аравія, де провів двосторонні переговори на високому та найвищому рівнях.

Президент України провів зустріч з Королем Саудівської Аравії Салманом бін Абдул-Азізом Аль Саудом. Глава Української держави висловив вдячність саудівському монарху за підтримку ініціатив України в рамках міжнародних організацій, спрямованих на захист її суверенітету та територіальної цілісності.

За результатами зустрічі було досягнуто домовленість щодо активізації двосторонньої співпраці в політичній, торговельно-економічній, військово-технічній, енергетичній та інвестиційній сферах.

Президент України висловив сподівання, що офіційний Ер-Ріяд долучатиметься до міжнародних зусиль, спрямованих на вирішення проблем захисту прав й інтересів кримськотатарського народу Криму.

Король Саудівської Аравії Салман бін Абдулазіз Аль Сауд окремо підкреслив дружній характер відносин між обома державами. Було підтверджено зацікавленість саудівської сторони у подальшому розвитку взаємовигідного співробітництва з Україною в рамках реалізації двосторонніх проектів. Монарх наголосив, що візит глави Української держави відкриває нові можливості, як для зміцнення особистих контактів, так і для посилення міждержавних відносин та інтенсифікації міжлюдських контактів.

Сторони скоординували зусилля щодо забезпечення регіонального миру і безпеки, а також боротьби з міжнародним тероризмом.

Україна та Королівство Саудівська Аравія підписали низку документів про співпрацю

Двостороннє співробітництво у сфері підготовки дипломатичних кадрів

Було підписано Програму співробітництва між Дипломатичною академією України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ України та Інститутом принца Сауда Аль-Фейсала з дипломатичних досліджень Міністерства закордонних справ Королівства Саудівська Аравія.

Програмою передбачається встановлення та розвиток співпраці щодо підготовки дипломатичних кадрів шляхом впровадження і розробки сучасних методів підготовки фахівців у галузях зовнішньої політики, міжнародних відносин, міжнародного права, зовнішньоекономічних зв’язків, політології та інших відповідних сфер.

Співробітництво та інвестування у сільськогосподарській галузі

Підписали Меморандум між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Саудівська Аравія про інвестиційне співробітництво у сфері сільського господарства.

Меморандумом на законодавчому рівні визначаються конкретні напрями двостороннього інвестиційного співробітництва та механізми заохочення інвестицій у сільське господарство. Реалізація передбачається шляхом обміну інформацією про інвестиційне середовище у цій галузі, включаючи аграрну політику, правила та регулюючі нормативні акти з питань залучення інвестицій, податкового регулювання, потенційних інвесторів із зазначенням їхніх потреб, а також наявність інвестиційних компаній, які мають намір проводити діяльність у галузі сільського господарства.

«Це найбільш цікавий для інвесторів напрямок інвестицій в Україну», – підкреслив Петро Порошенко. За його словами, було досягнуто домовленостей, що саудівські компанії, які вже зараз мають дуже позитивний досвід роботи в Україні, можуть збільшити в двічі обсяг інвестицій. «Крім того, інвестувати в портову інфраструктуру, брати участь у приватизації, яку, я сподіваюсь, вдасться запустити після прийняття Верховною Радою Закону щодо спрощення процедури приватизації і забезпечення її прозорості», – додав Президент України.

Співпраця в інформаційній сфері

Був підписаний Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва та обміну новинами між Саудівським пресовим агентством та Українським національним інформаційним агентством «Укрінформ». Підписання документа дозволить отримувати напряму інформацію з України та з Саудівської Аравії.

«Я не виключаю, що будуть наступні кроки аж до відкриття кореспондентського пункту каналу «Al Arabiya» в Києві та будівництва ісламського культурного центру, в чому дуже зацікавлена наша країна-партнер Саудівська Аравія», – зазначив Порошенко.

Президент також повідомив про досягнення «важливих домовленостей щодо спрощення візового режиму» між Україною та Саудівською Аравією.

«Я з подивом дізнався, що візи до Саудівської Аравії є найдорожчими серед усіх країн світу для українців і, відповідно, візи до України – найдорожчими для саудитів», – зауважив Глава держави в коментарі для журналістів. Відтепер досягнуто домовленостей про зниження розміру плати за візи, що дозволить спростити співпрацю на рівні бізнесу та підприємців, а також активізувати туристичні поїздки. Крім того, це сприятиме релігійним обмінам. Петро Порошенко зауважив, що в Україні проживають близько 2 млн мусульман і вони матимуть можливість здійснити паломництво – Хадж до Саудівської Аравії.

Коментарі відключені.