Близький Схід

Нові можливості співпраці між Україною і Саудівською Аравією

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова прийняла Посла Королівства Саудівська Аравія в Україні Мухаммада Сулеймана аль-Мусгера аль-Джибріна.

У ході зустрічі йшлося про важливість продовження політичного діалогу високого рівня у розвиток домовленостей, досягнутих під час телефонної розмови керівників зовнішньополітичних відомств України та Саудівської Аравія 10 серпня 2020 року. Сторони висловили обопільну зацікавленість в успішній реалізації значного торговельно-економічного та інвестиційного потенціалу українсько-саудівської співпраці.

Перша заступниця міністра детально поінформувала саудівського колегу про системні порушення прав людини на території тимчасово окупованої Російською Федерацією Автономної Республіки Крим. Наголошувалося на триваючих репресіях з боку російської окупаційної влади проти незгодних з окупацією мешканців півострова, серед яких найбільших переслідувань, зокрема за релігійною ознакою, зазнають кримські татари.

Під час зустрічі співрозмовники обговорили співпрацю та підтримку ініціатив обох країн у рамках міжнародних організацій. Еміне Джепарова приділила окрему увагу ініціативі України набути статус спостерігача в Організації Ісламського Співробітництва, що надасть додаткові переваги та відкриє нові можливості для взаємодії з державами ісламського світу, а також має сприяти подальшому гармонійному розвитку мусульманської громади України.

Коментарі відключені.