Близький Схід Події

Святкування національного дня Кувейту у Києві

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Києві на честь 58-ї річниці Незалежності Кувейту і 28-ї річниці Дня Визволення Кувейту Надзвичайним і Повноважним Послом Держави Кувейт в Україні Др. Рашид Хаммаді Аль-Адвані було організовано урочисте святкування.

Від українського уряду з вітальним словом виступив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, співголова Міжурядової українсько-кувейтської комісії з питань економічного, технічного та торговельного співробітництва.

У церемонії взяли участь велика кількість української політичної, економічної, соціальної та медійної еліти, члени парламенту, глави і представники дипломатичних місій, акредитованих в Україні, а також наукових і культурних кіл. У своему виступі пан Посол зазначив, що відносини з Україною базуються на взаємній підтримці та допомозі, принципах дружби і партнерства.

Наводимо повний текст промови пана Посла:

Вельмишановний пане Розенку Павло Валерійовичу Віце-прем’єр-міністре України, Вельмишановні депутати Верховної Ради, Вельмишановні Посли, пані та панове, шановні гості,

Я радий привітати вас усіх на святкуванні Дня Незалежності і Дня Визволення Держави Кувейт і хочу подякувати вам за участь.

Спочатку я хотів би передати свої щирі вітання Його Високості шейху Сабаху аль-Ахмаду аль-Джаберу аль-Сабаху, Еміру Держави Кувейт, Його Високості Спадкоємному Принцу шейху Навафу аль-Ахмаду аль-Джаберу аль-Сабаху, хай береже їх Бог, а також кувейтському уряду і народу, із нагоди цього дорогого для наших сердець свята.

Слід нагадати, що Кувейт був однією із перших країн, які відкрили своє посольство у Києві у 1995 році, усвідомлюючи особливе місце України на європейському континенті.

З того часу моя країна прагнула зміцнити і розвивати ці відносини в усіх сферах, що представляють спільний інтерес.

І тут дозвольте мені згадати деякі досягнення останніх двох років:

 • Візит Його Високоповажності Президента України Петра Порошенка до Кувейту у березні минулого року і підписання низки домовленостей і меморандумів про взаєморозуміння, на додаток до вже існуючих численних угод щодо зміцнення двостороннього співробітництва між нашими дружніми країнами.
 • Візит віце-прем’єр-міністра України пана Павла Розенка до Кувейту у листопаді 2018 року.
 • Візит Міністра Закордонних Справ України пана Павла Клімкіна до Кувейту у лютому 2018 р. для участі у міжнародній конференції з боротьби проти тероризму.
 • Проведення третього і четвертого засідання Спільної Міжурядової українсько-кувейтської комісії з питань економічного, технічного та торговельного співробітництва. Цього року ми очікуємо проведення п’ятого засідання.
 • Проведення двох раундів політичних консультацій на рівні заступників міністрів закордонних справ, а зараз узгоджується проведення третього раунду у другій половині цього року.
 • Обмін візитами між міністерствами оборони на рівні начальників генеральних штабів двох держав.
 • Проведення виставки української військової техніки у Кувейті.
 • Надання благодійної допомоги у вигляді медичного обладнання на суму 250 тис. доларів США Міжнародній клініці відновного лікування у м. Трускавець.
 • Надання благодійної допомоги у вигляді медичного обладнання і приладів на суму 100 тис. доларів США київському Інституту серця.
 • Обмін візитами керівництва Університету Кувейту та Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
 • Дні кувейтської культури у Києві за участі фольклорних ансамблів, та виступ українського ансамблю танцю імені Вірського у Кувейті.

Наприкінці я хотів би від усього серця побажати дружньому українському народу та уряду безпеки і стабільності на усій території України, прогресу і процвітання. Нехай живе кувейтсько-українська дружба!

Коментарі відключені.