Інвестиції

Інвестиційний клімат у 2020 – результати опитування представництв австрійських компаній

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Саме так австрійські представництва оцінюють економічний клімат України у 2020 році. Інтернет-портал австрійського бізнесу закордоном ADVANTAGE AUSTRIA  провів опитування на тему інвестиційного клімату: відзначається позитивна тенденція зростання економічних настроїв австрійських компаній.

Опитування проводилось серед австрійських представництв в Україні. Загалом, близько 30% опитаних компаній уявляють оптимістично економічну ситуацію в Україні. Проте, 21% все ж очікує погіршення в 2020 році, а 49 % налаштовані на продовження стагнації.

Очікування опитуваних фірм щодо економічної ситуації:

Близько 50 % опитаних підприємств очікують підвищення загального обсягу продажів та збільшення кількості замовлень у 2020 році. Дві третини компаній вважають, що обсяг інвестицій залишиться на такому ж рівні або знизиться, і лише 27 % очікують на зростання.

Які існують основні проблеми та перепони?

Найбільші перешкоди на українському ринку – це коливання валютних курсів, тісний зв´язок економіки та політики, недостатнє забезпечення правового порядку, корупція органів державної влади, дефіцит робочої сили та доступ до фінансування. Через зростання попиту на кваліфікованих працівників у сусідніх країнах ЄС, близько 70% місцевих компаній повідомляють про труднощі у пошуку кваліфікованих працівників.

Головні теми, що хвилюють австрійськії компанії

Основні теми, де австрійські представництва вбачають нагальну потребу у реформуванні: передбачуваність економічної політики, політична стабільність та правова безпека. Top-3 найважливіші теми на ринку, де опитувані представництва сподіваються на покращення – це підвищення купівельної спроможності, покращення інфраструктури та доступ до кредитного ринку та ринку капіталів.

Позитивний розвиток економічних відносин України та Австрії

За даними Національного банку України, Австрія входить до Топ-10 іноземних інвесторів в Україні. Активна участь австрійських підприємств помічається у всіх галузях. Серед 250 представництв австрійських компаній є численні виробничі об´єкти, відділи збуту та постачальники фінансових послуг. Зовнішня торгівля вже роками розвивається позитивно; за перші десять місяців 2019 року австрійський експорт в Україну виріс на 18%, а імпорт з України – на 30,2%.

Коментарі відключені.