АПК України вкотре підтвердив статус локомотива економіки

За даними Державної фіскальної служби України, у 2014 році було експортовано продукції сільського господарства на 16,7 млрд. доларів США, що на 1,8% менше, ніж торік. В той же час імпорт зменшився на 25,8% до 6,1 млрд. доларів США. Частка сільськогосподарських товарів у експорті збільшилась на 4 пункти до 30,9%, а торгівельне сальдо склало 10,6 млрд. доларів США, що на 20,4% більше, ніж у 2013 році. Про це повідомили в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Протягом минулих років АПК та металургія були основними джерелами генерації валютних надходжень до нашої держави з перебуванням останньої на першому за обсягами місці. Металургія зазнала набагато серйозніших втрат минулого року, ніж АПК з огляду на те, що на Донеччині та Луганщині знаходиться велика кількість підприємств цієї галузі. Таким чином, експорт металів знизився на 13,1%. Сільське господарство також зазнало втрат, але вони були здебільшого пов‘язані з економічними наслідками. Тож у 2014 р. АПК став галуззю із найбільшим валютним виторгом. Окрім того, одразу два товари цієї галузі економіки увійшли до рейтингу ТОП-3 найбільш експортованих товарів: соняшникова олія (3,6 млрд. доларів США) та кукурудза (3,4 млрд. доларів США).

Традиційно найбільш експортованими товарами сільського господарства стали: соняшникова олія (21,3% від загального експорту АПК), кукурудза (20,1%), пшениця (13,7%), макуха, окрім соєвої та арахісової, (5,6%) та ріпак (5,2%). Таким чином, зернові культури зайняли частку 39% від загального експорту сільськогосподарських товарів, а жири та олії – 23%.