Події

Відновлювальна енергетика та енергоефективність на SEF 2018 KYIV

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Головна галузева подія 10-й Міжнародний Форум та Виставка сталої енергетики Центральної та Східної Європи SEF 2018 KYIV відбулася 16-19 жовтня. Учасниками події стали понад 500 делегатів, 50 спікерів з 30-ти країн світу, понад 85 компаній, які представили новітнє обладнання, інноваційні технології та рішення, а також понад 3 000 відвідувачів виставки.

За останні 10 років в Україні з’явилось понад 6 500 нових об`єктів відновлюваної енергетики, у тому числі 6 030 домашніх сонячних станцій. Зокрема, під час SEF 2018 KYIV голова парламентського комітету з промислової політики та підприємництва Верховної Ради України Віктор Галасюк виділив 5 ключових пріоритетів, які допоможуть досягти Україні повної енергетичної незалежності. Серед них – розвиток «зеленої енергетики», масштабна енергомодернізація, розвиток власного видобутку, розвиток власної нафтопереробки та енергетичний безвіз. «Протягом 2017 р. в Україні було встановлено 211 МВт сонячних електростанцій повідомив директор із комерційних та юридичних питань компанії «RECOM» Нарек Тунян. Зараз для України стоїть перспективне завдання – досягти 100% renewable стверджує генеральний директор «KNESS» Сергій Шакалов.

На думку генерального директора компанії «Метрополія» Віктора Куртєва, щоб досягти 100% renewables потрібно виконати технічні та економічні заходи. Вони включають в себе заборону будівництва поршневих електростанцій, виконання програми Укргідроенерго, зміну застарілих підходів до диспетчеризації, впровадження систем прогнозування ВДЕ та систем Smartgrid, відмову від аукціонів, а також локалізацію обладнання та елементів електростанцій всіх видів ВДЕ. Галузь сталої енергетики та місію RE100 підтримала народна артистка України, Амбасадор відновлюваної енергії в Україні Руслана Лижичко . Зріст інвестицій в проекти сталої енергетики підтвердив виконавчий директор по Близькому Сходу, Північній Африці та СНД компанії Suntech Power Дімітріс Тітопулос. За його прогнозом до 2040 року в розвиток відновлюваних джерел енергії буде інвестовано 12 трлн доларів, з них 3,9 трлн – сонячна енергетика, 2,9 трлн – вітрова енергетика, 5,16 трлн – інші ВДЕ.

Генеральний директор компанії «Авенстон» Дмитро Лукомський повідомив, що значна частка інвестицій в розробці відновалюваних джерел енергії направлена на сонячну енергетику.

За словами генерального директора компанії «Блок Мастер Україна» Віталія Тимощенко, найцікавіший проект сонячної електростанції для інвесторів повинен мати такі критерії: потужність від 10 МВт, розташування на рівній ділянці з хорошою геологією і гідрологією, доступність та готовність, а джерелом фінансування має виступати банківський кредит.

Компанія «Karbon CNS» вважає потенціал сонячної енергетики України таким, що промислові сонячні електростанції великої потужності (10 МВт і більше) успішно забезпечать електроенергією малі та середні підприємства. Останні розробки в сегменті монокристалічних сонячних модулів категорії PERC представив Хуан Карлос Гонзалез, технічний менеджер із продажів «Longi Solar». Ще одним досягненням серед сонячних панелей є продукція компанії «Jinko Solar» – модуль Cheetah із збільшеним фотоелементом, пікова потужність якого може досягати 8 Вт. – повідомив Євген Придатко, менеджер із розвитку бізнесу в СНД «Jinko Solar». Морган Флеранс, продакт-менеджер компанії «JA Solar» розповіла, чому важливого значення серед сонячних модулів набирає категорія mono PERC. «Стрінг-Інвертори SUN2000 використовують інтелектуальне програмне забезпечення, яке дозволяє вести спостереження за роботою сонячної електростанції з телефону або планшета, тому в будь-який час можна здійснювати контроль за продуктивністю» – зазначив директор Photomate Антон Абрамов.

В свою чергу Мауро Рівола, директор з продажів «Ingeteam», презентував новітню діджитал-технологію: «INGECON SUN EMS Tools – це додаток, який встановлюється на комп’ютер і дає можливість проводити моніторинг та налаштування систем енергоспоживання, які контролюються радою INGECON SUN EMS». Стосовно біопаливної галузі в Україні, прогноз з розвитку ВДЕ у секторі теплопостачання зробив директор НТЦ «Біомаса» Георгій Гелетуха. В цей час Європейський банк в Україні сумарно інвестував в 11 проектів сонячної, вітрової та біоенергетики, потужністю 190 МВт та загальною вартістю 123,5 млн євро. Про це повідомила асоційований директор департаменту електроенергетики ЄБРР Ольга Єрьоміна.

Організатор і продюсер SEF 2018 KYIV – Центр інноваційного бізнесу (IB Centre).

Найближча галузева подія від IB Centre — 8-а Міжнародна Конференція та Виставка Сонячної Енергетики в Центральній та Східній Європі CISOLAR 2019 відбудеться у Києві 16-18 квітня 2019 р.
Детальніше дізнатись про головну подію у галузі сонячної енергетики та зареєструватись на CISOLAR-2019 можете на сайті 2019.cis-solar.com

Організатор і продюсер SEF 2018 KYIV – Центр інноваційного бізнесу (IB Centre).
Найближча галузева подія від IB Centre — 8-а Міжнародна Конференція та Виставка Сонячної Енергетики в Центральній та Східній Європі CISOLAR 2019 відбудеться у Києві 16-18 квітня 2019 р.
Детальніше дізнатись про головну подію у галузі сонячної енергетики та зареєструватись на CISOLAR-2019 можете на сайті 2019.cis-solar.com

Коментарі відключені.