Події

“Фортеця Гетьман”:  атмосфера справжніх українських цінностей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

“Народ,який не знає своєї історії –
не має майбутнього…”
(М.Грушевський)

Такої кількості людей, які цього похмурого лютневого дня зібралися обобіч першого кілометра траси “Київ-Одеса”  на виїзді зі столиці ні  здивовані водії-дальнобійники, ні дещо збентежені  жителі  села Гатне раніше ніколи тут не бачили. Сміх, веселощі, пісні, чаркування,козацькі розваги… І все це – на фоні величних декорацій справжньої козацької фортеці!

Фоном для святкування етнозими – 2008 (віднедавна люди небайдужі до нашої історичної минувщини започаткували  це феєричне  свято)  організатори велелюдного дійства обрали нещодавно збудований ресторанно-готельний комплекс «Фортеця Гетьман». І,як ми , зробили це зовсім не випадково.

Минулорічна етнозима відзначалася у точнісінько такій самій «Фортеці Гетьман» біля села Мигове Вижницького району Чернівецької області.Тоді гостей з усіх куточків нашої держави  зустрічав гетьман Сагайдачний, ім”ям якого господарі ресторанно-готельного комплексу назвали цей мистецький центр культури і розваг.

І ось промайнув рік. Нині естафету святкування етнозими перейняв не менш уславлений син українського народу – гетьман Богдан Хмельницький. Саме його їм”ям автори проекту назвали величну споруду,яка з’явилася на околиці Києва.

2008 –й проголошено роком державного вшанування початку національно-визвольних змагань українського народу, – наголосив запрошений на свято віце-прем”єр України Микола Томенко. –  Адже рівно 360 років тому тут, у передмісті Києва, уславленого гетьмана Богдана Хмельницького зустрічали  численні монахи, студенти, городяни. І пропанували стати керманичем усієї України. Приїзд Хмельницького до  Києва історики вважають кульмінацією об”єднання українців навколо національної ідеї у 16-17 століттях.

І це добре, що відтепер у славного сина нашого народу  саме у передмісті столиці є власна резиденція. Адже ця споруда – не лише стилізований під старовину  ресторанно-готельний комплекс, а й чудове  місце, де в перспективі у атмосфері справжніх національних цінностей керівники сучасної України планують  проводити міжнародні  наради, конференції,семінари, пов”язані з добою козацтва. «Фортеця Гетьман» побудована як вдячність нашим славним  прадідам, їхньому внеску в розбудову суверенної і незалежної держави, ім”я якій – Україна.

В комплексі відображена славетна історія козацької епохи. Це історія героїв, на кожного з яких ми маємо рівнятися, гордитися ними і – головне – як кожен із них, розбудувати Україну сильною, славною і красивою державою.

І справді, варто хоча б одного разу побувати у “Фортеці Гетьман”, щоб на власні очі  переконатися : архітектура, дизайн, оздоблення, вбрання господарів, стародавня жива музика, національна кухня допомагають кожному з відвідувачів  зануритися у атмосферу доби гетьмана Хмельницького, краще пізнати прадавню Україну, її історію, культуру, традиції.

У це важко повірити, але факти – річ вперта, – розповідає автор ідеї будівництва ресторанно-готельного комплексу Валентин Васильович Галан. – В травні 2007 року на цьому місці ще росли бур”яни. І лише 164 дні знадобилося архітекторам і будівельникам для того, аби звести цю  трьохповерхову споруду. Таким  великим було наше бажання відсвяткувати разом із гетьмананом Богданом Хмельницьким етнозиму-2008-го року  у його новій резиденції.Зазвичай, споруди на зразок цієї проектують, будуються і облаштовуються протягом 2-2,5 років.А наш ресторанно-готельний комплекс зустрічав  перших гостей вже напередодні Нового року. Будівельники, теслярі, гончарі і ковалі із Закарпаття й інших областей України не словом, а ділом  довели : вони – справжні майстри. Їм пощастило побудувати справжню фортецю затишку і комфорту. Пообіцяли майстри, що встигнуть вкластися у зазначені строки – і дотрималися свого слова. Зробили все так, що й комар носа не підточить – очі відвідувачів фортеці гетьмана просто відпочивають серед такої рукотворної краси. Українські будівельники і оздоблювачі  мають хист у руках і,як мовиться, кебу у голові. А ще, так само як  більшість закоханих  в Україну людей, шанують історію нашої прадавньої землі.

Весілля, корпоративні свята, ювілеї… Скільки їх вже було відзначено під дахом нашої фортеці – і не злічити! Добрі слава про нову гостинну резиденцію гетьмана Хмеля, немов птахи, розлетілася по всіх теренах нашої держави. Тому й гостей у нас не бракує. Люди їдуть до “Фортеці Гетьман” з гарним настроем, бо від інших відвідувачів чули  : страви, якими їх тут частуватимуть, виготовляються  виключно з екологічно-чистих продуктів, вироблених у віддалених від столиці областях України.

Наші кухарі готують наїдки за стародавніми рецептами. Дякувати Богові, їх на Україні – сотні. І на Слобожанщині, і на Буковині, і на Поділлі є свої, притаманні лише цим регіонам секрети приготування рибних. м”ясних  і овочевих страв.

Втім, частуємо шановних гостей не лише українськими борщами, м”ясними  і рибними стравами, запіканками і десертами. Захотіли скуштувати  чогось незвичного, екзотичного – немає питань! Аби задовольнити гастрономічні пристрасті  найвибагливіших клієнтів, до Києва запросили  чудового кухаря з далекої Арменії. Усі страви він готує у тандирі – стародавній армянській печі. Розтоплювати її треба чотири години поспіль – щоб працювала, немов годинник. Диво-піч тримає тепло протягом доби! Тому  м’ясні, рибні і овочеві наїдки у ній готують справді найсмачніші. Харчо-смакові властивості страв “від гетьмана Хмельницького” справді  неперевершені. Як мовиться, почнеш їсти – за вуха не відтягнуть,така смакота!

І напої, які ми пропонуємо численим гостям, також фірмові, перевірені часом, багато у чому  унікальні, – приєднується до розмови  старший адміністратор ресторанно-готельного комплексу “Фортеця Гетьман” Вікторія Кондакова.-  Ось, для прикладу, наше фірмове ноу-хау – горілка  “Хріновуха”. Вона всім до вподоби – і чоловікам, і жінкам. Бо п”ється ця неповторна горілочка легко, з гарним настроєм. А на ранок голова від неї не болить. Ніколи!  Рецепт цього  напою ми відшукали у стародавніх козацьких літописах, знайдених у Чернівецькій області. Потім почали виготовляти у нашій винокурні. Тепер цей напій замовляють всі компанії. Одного разу скуштуєте нашої “Хріновухи” – ні на що в світі більше її не проміняєте!

Трьохповерховий ресторанний комплекс фортеці – до послуг  400-та відвідувачів. Якщо ви ж приїхали до нас відзначити сімейне або корпоративне свято – обов”язково завітайте до “Гетьманської зали”.Вона розрахована на 20 осіб. Атмосфера цієї зали неповторна. Складається враження, що з допомогою “машини часу” ви потрапили до 16-17 століття.

“Історична зала” – не менш вишукана. Гобелени, картини, ковані люстра… У  “Історичній залі” із комфортом можуть відпочити 12 відвідувачів. Або ж “Турецька зала”, розрахавана на 8 гостей. Це стилізоване під старовину приміщення викликає захоплення відвідувачів. Втім, у всіх без винятку залах  ви можете побачити справжні козацькі пістолі і мушкети, щаблі і списи.  А завітавши до “Турецької зали” ще й насолодитися кал”яном і чудовою східною музикою.

Якщо ж вирішили гарно провести час у велелюдній компанії –  також немає проблем! Можливості  фортеці гетьмана Богдана Хмельницького – практично необмежені.

У загальній залі в двох ярусах ресторанно-готельного комплексу одночасно можуть відпочити 300 гостей. Додайте до цього літні альтанки, розраховані ще  на 80 осіб, а також кав”ярню, де одночасно відпочиває  50 відвідувачів, і ви зрозумієте : гостинний і щедрий  гетьман Богдан протягом одного вечора нагодує, напоїть і розвеселить силу-силенну народу. І, повірте, ніхто не поїде від нас  додому у поганому гуморі.Це – точно! Адже перевірено вже не один раз!

Втім, поспішати до рідної домівки іноді зовсім не варто,- говорить співзасновник культурно-мистецького центру “Фортеця Гетьман” Рустам Хамидбаєв. – Після завершення корпоративного свята чи весілля можна з комфортом перепочити і у нас. Аби надихатися атмосферою “старовини глибокої” запрошуємо вас заночувати у “Гетьманських покоях”. Це – двоповерховий люкс загальною площею 80 квадратних метрів.Старовинні меблі, кована люстра, канделябри, картини, справжня козацька зброя… І – поруч з усім цим – прикмети 21-го століття : сучасна музична аппаратура, телевізори, кондиціонери, душові кабіни.

З комфортом можна відпочити також  у покоях “Катерини Другої”, “Івана Грозного”, “Короля Вітольда Четвертого”, “Сулеймана Пишного”, “Хана Герея”. Таких затишних номерів – і це не перебільшення – ви не знайдете в жодному готелі столиці. Є у нас також і три козацьких покоя.

Все, що ви побачите у кожному з цих унікальних приміщень, виготовлено руками  сучасних майстрів народної творчості. Дерево, коване залізо, природне каміння,ракушняк, картини, гобелени  і різблені дерев”яні пласти – все це є окрасою інтер”єрів осель козаків і гетьманів 16-17 століть. Саме цим будівельним матеріалам і ужитковим речам  ми свідомо віддавали перевагу, будуючи і оздоблюючи  культурно-мистецький центр “Фортеця Гетьман”. І – як виявилося – не помилилися у своєму виборі. Бо у цьому нас переконує настрій, з яким залишають покої гостинного гетьмана Богдана всі наші гості.

Сподіваюсь, що найближчим часом число людей, які планують у нас відпочити, суттєво зросте. Адже у наших найближчих планах – будівництво ще 14-тьох  культурно-мистецьких центрів “Фортеця Гетьман”,які – я переконаний у цьому – незабаром  з”являться на теренах нашої Батьківщини.

Сергій Комісаров

Коментарі відключені.