Бізнес-форум «Україна – Казахстан»

4 жовтня 2016 року у місті Києві відбувся бізнес-форум «Казахстан-Україна», що був організований АТ «Національне агентство з експорту та інвестицій «KAZNEX INVEST» Міністерства з інвестицій та розвитку Республіки Казахстан спільно з Торгово-промисловою палатою України за підтримки Посольства Республіки Казахстан в Україні за участю представників понад 100 зацікавлених підприємств і державних структур України.

Відкриваючи форум президент ТПП України Геннадій Чижиков зазначив, що за 25 років незалежності Казахстан став тим самим хабом, з якого легко стартувати на ринки середньої Азії. «Українським компаніям варто на це звернути особливу увагу. У 2017 в Астані відбудеться найбільша міжнародна виставка ЕКСПО-2017, в якій очікується участь понад 100 країн світу і 2-3 млн відвідувачів. В рамках цього заходу ми обов’язково проведемо українсько-казахстанський бізнес-форум. За останні роки, з відомих причин, ми спостерігали падіння товарообігу між Україною і Казахстаном. Сьогодні ми повинні знову відкрити для себе нові-старі можливості, щоб вивести взаємну роботу на новий рівень», – сказав Г.Чижиков.

Самат Ордабай, Надзвичайний та Повноважний Посол Казахстану в Україні

«Час звичайної торгівлі між країнами вже пройшов. Сьогодні нам необхідно зосередити свою увагу на кооперації і створенні спільних підприємств. Саме така стратегія співпраці стане виграшною для обох країн. Між Україною і Казахстаном створено правову базу – зараз практично немає сфер, що не врегульовані – її потрібно просто ефективно використовувати. На жаль, товарообіг між Казахстаном і Україною впав від 5 млрд. дол. США в 2010 році до 2 млрд. дол. США в 2015 році. Але це можна виправити. Ми явно недооцінюємо транспортний і логістичний потенціал нового транспортного маршруту з України в Китай через країни Центральної Азії, завдяки якому можна буде транспортувати вантажі з України та країн Північної Європи в країни Азії», – зазначив посол Казахстану в Україні Самат Ордабай.

Казахстанську делегацію представили 11 виробників машинобудівної, хімічної, будівельної, фармацевтичної, харчової, металургійної галузей та легкої промисловості, які провели перемовини з оптово-закупівельними та дистриб’юторськими компаніями України про можливі поставки товарів в Україну.

В рамках форуму відбулися зустрічі казахстанської бізнес місії в міністерствах охорони здоров’я, енергетики та вугільної промисловості України, Київської міської державної адміністрації.