Азія

Українська делегація прийняла участь у Другому міжнародному форумі «Один пояс, один шлях»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

25 квітня у Пекіні (Китайська Народна Республіка) українська делегація на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економічного розвитку і торгівлі Степаном Кубівим взяла участь у Другому міжнародному форумі «Один пояс, один шлях». Серед учасників Форуму – 37 глав держав та урядів і майже 360 іноземних міністрів.

Глава української урядової делегації Степан Кубів виступив на профільній тематичній панелі «Торговельні зв’язки» та озвучив, серед іншого, пропозицію створити логістичний коридор Китай-Україна-ЄС.  Він відзначив, що проект «Один пояс, один шлях» має на меті посилити геополітичну співпрацю між Азією і Європою, тому саме Україна має важливе значення у його реалізації.

«Україна є стратегічно важливим логістичним вузлом між Азією та Європою. Найкращий підхід до подальшої розбудови китайського експресу до Європи, про який говорить Уряд КНР, – це створення маршрутів через Україну. Ми пропонуємо китайським колегам спільний проектний портфель: розвиток портової інфраструктури, об’єктів альтернативної енергетики, будівництво автомобільних доріг та мостів, розвиток об’єктів залізниці та аеропортів, високі технології, співпрацю в аерокосмічній сфері, переробку агропродукції», – наголосив Степан Кубів.

Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України додав, що китайські спеціалісти провели консультації з українськими колегами щодо участі України та КНР у розбудові Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту, що забезпечить доставлення вантажів із Китаю до країн ЄС.

«Україна готова запропонувати вигідні транспортні маршрути територією України для сполучення Китаю з країнами Європи, а ще налагодити кооперацію між підприємствами України і Китаю з подальшою реалізацією продукції на ринках ЄС. Ми також готові розвивати співробітництво з модернізації української промисловості та створювати спільні виробничі потужності. Фактично йдеться про створення підвалин для розбудови торговельного та промислового коридору Китай-Україна-ЄС», – зазначив Степан Кубів.

Цього ж дня С.Кубів і Міністр комерції КНР Гао Хучен підписали Меморандум, який дає старт підготовці детальної дорожньої карти Україна-Китай щодо спільного будівництва Економічного поясу Шовкового та Морського Шовкового шляхів ХХІ століття.

У ході відвідання штаб-квартири компанії «Хуавей текнолоджіз» відбулось детальне обговорення питань співробітництва підприємств України з цим китайським телекомунікаційним гігантом. Зокрема, розглядалась можливість створення в Україні за участі «Хуавей» потужного науково-індустріального парку.

Українська делегація також провела переговори в офісі корпорації «Пауер Чайна». Президент корпорації Сун Дунчень повідомив, що китайською стороною відпрацьовано оновлену пропозицію щодо фінансування нею проекту будівництва Канівської ГАЕС. Розглянуто також питання, пов’язані з участю «Пауер Чайна» у спорудженні в Україні низки інфраструктурних та енергетичних проектів. Наголошено, що всі ці проекти будуть реалізовуватись за участі українських підприємств будівельної та енергомашинобудівної галузей (Турбоатом, Елекстроважмаш тощо).

Довідково

«Один пояс, один шлях» – глобальна ініціатива Уряду Китаю щодо торговельно-економічної, культурної та науково-технологічної співпраці. У рамках ініціативи розбудовується найбільш масштабний транспортно-логістичний проект ХХІ століття, який поєднає Китай та країни Західної Європи. У розвиток країн уздовж Нового Шовкового шляху Китай планує до 2020 року інвестувати $800 млрд. Передбачається, що товарообіг між Китаєм та країнами-учасницями ініціативи становитиме $2,5 трлн.

Коментарі відключені.