Америка Події

Травневе свято Аргентини

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

31 травня у Києві у Національній Філармонії України відзначили 208-му Річницю Травневої Революції у Аргентині. В урочистому прийнятті, на запрошення Надзвичайного та Повноважного Посла Аргентини в Україні Альберто Хосе Алонсо прийняли участь Заступник міністра закордонних справ України, Посол Сергій Кислиця, декілька віце-міністрів, cпівголови та члени депутатської групи дружби з Аргентиною, іноземні Посли та дипломати, акредитовані в Києві, а також аргентинці, які мешкають в Україні.

«Дозвольте мені сказати кілька слів про події, які стали приводом для нашої зустрічі в цей чудовий вечір. Сьогодні ми вшановуємо події, які відбулися 25 травня 1810 року, а саме основоположний акт про створення аргентинської держави. Ми святкуємо нову річницю героїчного Травневого Подвигу, це ще один привід замислитися про спадщину, яку залишили наші батьки-засновники. Двісті вісім років тому слово “Свобода” зародилося в серцях аргентинців. Спочатку воно вимовлялося шепотом, але згодом перетворилося на гучний голос народу, який хотів сам творити свою історію» – сказав Посол.

Голова місіїї підкреслив, що 2018 рік є для дуже особливим. У червні 1993 року посольство Аргентини в Києві вперше відчинило свої двері. Отже, в червні відзначатиметься двадцять п’ята річницю відкриття Представництва Аргентини в Україні.

«2018 рік є для нас важливим не тільки через цю знаменну дату, але й через суттєвий прогрес, якого ми досягли в наших двосторонніх відносинах, які є зрілими та взаємовигідними, сповненими взаємної поваги та розуміння, які ми й надалі зміцнюємо та поглиблюємо. Бурхливий розвиток політичного діалогу, свідками якого є наші народи, зміцнив традиційно дружні двосторонні відносини. І я хотів би коротко відзначити деякі важливі віхи цього процесу.

Крім того, у квітні цього року Співголова Депутатської групи дружби з Аргентиною Верховної Ради України Віктор Романюк, разом з депутатом  Тарасом Кремінем перебували з візитом у Буенос-Айресі, де вони зустрілися з Головою Парламентської групи дружби Україна-Аргентина Хорхе Рікардо Енрікесом та іншими членами Групи, на якій розглянули форми поглиблення та активізації співпраці, а також участь у сто сороковій Генеральній Асамблеї з міжпарламентських зв’язків, яка відбудеться у 2019 році в Буенос-Айресі» – сказав пан Посол.

Посол відзначив важливий прогрес у розбудові економічних зв’язків, який ми спостерігаємо в двосторонній торгівлі. Товарообмін збільшився майже на тридцять відсотків, незважаючи на складну ситуацію, яку переживає Україна у зв’язку з конфліктом. І ми сподіваємося протягом цього року на додаткове збільшення на 10 або більше відсотків, з огляду на нові домовленості у цій галузі,  та на перевершення, в кінцевому підсумку, найвищого історичного показника, досягнутого в двосторонній торгівлі в 2013 році.

«В цьому контексті, можна згадати про підписання угоди про співробітництво між Асоціацією «Ліга машинобудівників та роботодавців України “Укрмашбуд” та Аргентинською Палатою Виробників Сільськогосподарської техніки (СAFMA), яке відбулося на виставці-ярмарку “AGRITECHNICA” у Ганновері Німеччина 13 листопада 2017 року» – додав пан Посол.

Посол підкреслив що відносини між нашими країнами перебувають на підйомі, і ми можемо очікувати їхній подальший розвиток у майбутньому.

«Свідченням подальшого зміцнення зв’язків стане проведення засідань Спільної комісії з питань економіки та торгівлі в останньому кварталі цього року в Буенос-Айресі. І ми плануємо, що результатом цих зустрічей стануть візити делегацій українських бізнесменів до Аргентини й аргентинських до України.  Також ми плануємо провести цього літа в Буенос-Айресі зустріч між Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним та Міністром закордонних справ Аргентинської Республіки Хорхе Форí. Ми дуже сподіваємося, що ця зустріч відбудеться в останні дні липня 2018 року» – повідомив пан Посол.

Посольство здійснює величезну роботу, поширюючи аргентинську культуру через Аргентинський дім у Києві, пропонуючи широкий спектр заходів, включно із  семінарами  з аргентинської літератури, уроками танго та фольклорних танців, туристичними семінарами та кінопоказами. Всі заходи абсолютно безкоштовні. Той факт, що багато українців різного віку та різних соціальних груп з великим задоволенням беруть участь у цих заходах є для нас предметом особливої гордості, оскільки ніщо так, як культура не зближує народи.

Коментарі відключені.