Африка Події

Ділова зустріч Україна–Судан

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В рамках міждержавного діалогу між Україною та Суданом, 5 жовтня 2015 відбулась презентація інвестиційного потенціалу Судану та можливостей для українських експортерів у Судані. Ділова зустріч організована міжнародним діловим журналом Image.UA за підтримки Посольства Республіки Судан, компанії «GSP International» та Міжнародного Альянсу співпраці з Африкою.

Співпраця між Україною та Африкою дуже актуальна, оскільки зміцнення економічної складової зовнішньої політики України є одним з пріоритетів нашої держави. З огляду на те, що українські експортери активно шукають вихід на нові ринки, Африка представляє дуже великий інтерес. Протягом останніх років спостерігається стабільна тенденція до збільшення двостороннього товарообігу. Якщо в 2004 році загальний оборот товару між Україною та африканськими державами становив $ 2 млрд 35 млн, то в 2012 році цей показник досяг $ 6 млрд 412 млн.

У співробітництві з Суданом для українських експортерів відкриваються унікальні можливості. Адже Республіка Судан – це країна, що швидко розвивається. Тут діє політика вільного економічного простору. Закони спрямовані на стимуляцію інвесторів через привілеї та пільги й немає обмежень по валютним операціям. За 2015 рік торгівельний обіг між Україною та Суданом вже склав $197 млн. В першому кварталі наступного – планується його зростання на десять відсотків. У Судані є попит на українські продукти харчування, пшеницю, медикаменти та метал.

У діловій зустрічі прийняли участь представники Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Міністерства закордонних справ України, Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, Торгово-промислової палати України, а також керівники бізнес-структур, зацікавленних у співпраці з Суданом.

Коментарі відключені.