Китай – Україна. 25 років встановлення дипломатичних відносин

Надбанням 25-річної історії взаємин України та Китаю є міцна дружба, повага та взаємовигідне співробітництво – вітання Президента до річниці встановлення дипломатичних відносин.

Президент Петро Порошенко привітав Голову Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіна із 25-річчям встановлення дипломатичних відносин між Україною та КНР. «Упевнений, що головними надбаннями чвертьвікової історії взаємин наших держав є міцна дружба українського та китайського народів, взаємна підтримка суверенітету і територіальної цілісності, повага один до одного, а також рівноправне та взаємовигідне співробітництво. Все це – надійна основа для подальшого плідного розвитку стратегічного партнерства між Україною та Китайською Народною Республікою», – зазначив Глава держави.

Президент нагадав про зустріч з лідером Китаю у Вашингтоні 1 квітня 2016 року і ще раз засвідчив інтерес до продовження діалогу. Глава держави зазначив, що був би радий вітати Голову КНР Сі Цзіньпіна у Києві з державним візитом. Президент побажав очільнику Китаю доброго здоров’я та невичерпної енергії, а дружньому китайському народові – миру і процвітання.

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін привітав Главу Українсьої держави та народ України з нагоди 25-річчя установлення дипломатичних відносин між КНР та Україною.

«За 25 років після встановлення дипломатичних відносин, китайсько-українські відносини зберігають здоровий і стабільний розвиток. Співпраця двох країн у торговельно-економічній, інвестиційній, сільськогосподарській, науково-технічній, культурній та інших сферах, досягли суттєвих результатів, зміст китайсько-українських відносин стратегічного партнерства безперервно насичується, що приносить реальну користь двом країнам і їхнім народам», – зазначається у вітанні.

Лідер Китаю наголосив: «Китайська Сторона приділяє велику увагу розвитку китайсько-українських відносин, готова користуватися найкращим випадком 25-річчя з моменту установлення дипломатичних відносин між двома країнами, на основі принципів взаємної поваги і взаємного виграшу, прийти до подальшого зміцнення фундаменту дружнього співробітництва двох країн, просуванню двосторонніх відносин і співпраці в усіх областях з метою отримання ще більших досягнень».

Голова КНР Сі Цзіньпін побажав, щоб дружба між народами Китаю та України тривала вічно.